Česká ultras scéna ! 1.liga !

06.02.2017 13:50

Ze začátku je zapotřebí napsat, že se jedná o můj osobní názor s kterým někdo bude souhlasit, ale také se najdou lidé co se mnou souhlasit nebudou ! 
Co je vlastně ULTRAS ? Skupiny ultras se starají o atmosféru na stadionech, obrovské tranparenty, světlice. Příprava choreografií trvá někdy i několik desítek hodin. Práci těchto lidí si já osobně velice vážím. Vše dělají ve svém volném čase, zadarmo a ještě do toho dávají vlastní peníze. Zkrátka pro klub a atmosféru na stadionu udělají cokoliv. 

Týmy 1.hokejové ligy :

 

ČEZ Motor České Budějice Ultras Motor, Motorfans
HC Dukla Jihlava Ultras Dukla
Rytíři Kladno Poldi Kladno
SK Horácká Slavia Třebíč HS Fans
HC Frýdek Místek Young Slezan Boys
HC Benátky nad Jizerou  
HC Slavia Praha  Sešívání
LHK Jestřábi Prostějov Fans of Prostějov FOP2013
SK Kadaň  
HC Slovan Ústí nad Labem Ústečáci Supporters of Slovan
HC Most Suppoorters from Most
HC Stadion Litoměřice Kališníci
AZ Havířov Havířovská zvěř, RBH, Mladá zvěř, Gastajbajtři
HC Zubr Přerov MEOfans

 

1.místo

Pro mě osobně má nejkvalitnější ultras scénu českobudějický MOTOR ! Skvělá domácí, ale i venkovní choreografie, výborné počty na výjezdech. A dovolím si napsat, že mají malou konkurenci i v extralize! K tomu se, ale dostaneme v našem dalším díle, kde se zaměříme na týmy právě v této soutěži. 
Za zmíňku stojí určitě vlakový výjezd do Jihlavy. Který pořádala skupina Motorfans, jen ve vlaku bylo 400 lidí. Na stadionu se v den zápasu mohlo vyskytovat i tisíc Motoráků ! 2.místo

Na krásné druhé místo patří dle mého názoru fanoušci Prostějova. Velice se mi líbí jejich výborná chorea. Je vidět, že to dělají kvalitně. V aktuální výjezdové tabulce patří Prostějovu krásná třetí příčka! Prostějovští fanoušci také využívají hodně pyrotechniky. Za zmíňku stojí i to, že jsou aktivní i mimo tribunu ! 3.místo

Třetí místo patří skupině MEOfans z Přerova. Co se týče choreografií tak, když už nějakou vytvoří tak to stojí za to. Při domácích zápasech vytvářejí elektrizující atmosféru, ale dle mého názoru je tam potenciál větší ! Řekl bych, že zde chybí kvalitní speaker! Aktuálně MEOfans patří druhé místo ve výjezdové tabulce! 4.místo

Kdybych tento článek psal v sezóně 14/15 tak by tabulka vypadala jinak bohužel pro mě velké zklamání jsou fanoušci Havířovské Zvěře. Na rovinu. Když Havířov postoupil do první ligy hltal jsem jejich reporty, chorea ... bohužel došlo i na Havířov a dle mého přišel útlum. Na domácích zápasech se jich může v kotli scházet kolem 50 aktivních. Na druhou stranu se mi líbí aktivita Mladé Zvěře. Choreografií letos HZ neměla tolik jako v minulých sezónách, ale ta kvalita tam je ! Líbí se mi prostory, které mají domácí fanoušci pro výrobu choreografií ! HZ též využívá hodně pyrotechniky za to palec nahoru ! 

5.místo 

Na páté místo jsem se těžce rozhodoval. Nakonec dávám na páté místo ústecké fanoušky přesněji skupinu Ústečáci-Supporters of Slovan!  Co říci k choreografiím ? Bohužel nemáme nějaké členské příspěvky a tak peníze vybíráme před vybranými domácími zápasy, ale i tak naše finanční situace není vůbec dobrá. I tak se snažíme choreografie produkovat a myslím si, že náš čas příjde v letošním play off ! Ve výjezdové tabulce se nacházíme na 9.místě ! Ostuda ! Pyrotechnika po dohodě s klubem už není používána při domácích utkáních.
6.místo

Krásné šesté místo patří fanouškům HS Fans z Třebíče. Choreografiím chybí potřebná kvalita. Ale sám vím, že to není jednoduché se vůbec sejít na výrobu a hlavně najít člověka, který tu kvalitu má. Osobně se mi líbí styl fandění při domácích zápasech, kvalitní bubeníci. Je vidět, že vědí jak na to ! Dle mého názoru fanoušci Třebíče by mohli být klidně na 3-4 příčce jen by to chtělo více propracovaná chorea. Pyrotechniku jsem u nich také dlouho neviděl. Ve výjezdové tabulce patří HS Fans osmé místo! Za zmíňku stojí určitě derby s Jihlavou a letošní výjezd na Slavii ! 7.místo

Na sedmé místo dosazuji fanoušky jihlavské Dukly. Na domácím stadionu jich aktvině podporuje svůj tým kolem 70. Samozřejmě jsou i slabší dny. Opět zde chybí speaker, protože potenciál mají ! Raritou je na místním stadionu fanoušek s trumpetou. Něktří fanouškům se to nelíbí, mě osobně to nevadí. Nejzajímavější zápas je určitě s nedalekou Třebíčí, ale také s českobudějovickým Motorem. Na Horackém stadionu je také k vidění v menším množství pyrotechnika. 

8.místo

Na osmé místo dle mě patří dva kluby ! Kladno a Slavie ! Proč ? Ani jedna ze skupin mě nijak neoslovila. Choreografie skoro žádná, pyrotechniku jsem také moc u těchto klubů nezahlédl. Výjezdy špatné nemají přeci jen Kladno obsazuje čtvrté místo výjezdové tabulky a paržští fanoušci místo sedmé, ale jejich support mi příjde bez energie. Nebaví se tím fanděním. Ať už doma nebo venku. Uvidíme třeba se to zlepší! 

 

9.místo

Těžko fanoušky Frýdku hodnotit po jedné sezóně. Obě utkání jsem osobně navštívil. Aréna nová, akustika též dobrá. Co se mi na fans nelíbí je používání chorálů převzeté z Třince. Zkrátka mi přišlo, že nejsem ve Frýdku, ale v Třinci. Sektor zdobí jedna pěkná vlajka. Ve výjezdové tabulce patří Frýdku desáté místo. V posledních domácích zápasech bylo vidět v sektoru pyro. 

10.místo

Desáté místo obsazují fanoušci Litoměřic. Kotel domácích se těžko hodnotí. Člověk nemůže určit kolik aktviních fanoušků mužstvo podporuje. Během zápasu mlátí neskutečně do bubnů (buben je na džení rytmu),ne že udělám co největší rámus. Během sezony byla k vidění i nějaká ta choreografie. Druhý zápas v Ústí byla vidět i nějaká ta změna fandění. Buben udržoval rytmus, kotel se fanděním bavil, několik fanoušků dokonce do půl těla. Jen doufám, že to Kališníkům vydrží. S výjezdama je to už u Litoměřických horší. Obsadili 11.místo, které na 100% neopustí. Za zmíňku určitě stojí severočeské derby s Ústím! 11.místo

Poslední fans skupinu kterou hodlám hodnotit je Supporters from Most. Jedná se o skupinku, která je na světe cca měsíc. Věkové složení počítám kolem 14-16 let. Skupina je většině lidem k smíchu. Ale kurva nějaká pokora. Každý nějak začínal a oni začínají od úplného začátku. V Mostě žádná fans skupiny nikdy nebyla a kluci mají můj obdiv a držím jim palce. Doufám, že to nevzdají i kdyby se sestoupilo. Zápas od zápasu se budete zlepšovat, jen stačí chtít a jít si za tím. Fanoušky Benátek nad Jizerou a Kadaně nehodlám hodnotit. Fans scéna je tam v podstatě na nule! 
Doufám, že se Vám hodnocení fans scény první hokejové ligy líbilo ! 

foto: google.cz

 

 

Kontakt

slovanultras uste-caci@seznam.cz