Příprava na zimu " Benátky-Slovan"

02.10.2016 13:44

Píše se 26.září 2016, blíží se 15.hodina a scházíme se na čerpací stanici u západního nádraží. Rozdělujeme se do dvou aut a pomalu vyrážíme směr Benátky. V autě probíráme přípravy na další zápasy. V Roudnici jsme zaskočeni, protože půlka města je zavřena kvůli akci ODS ... snažíme se najít jinou cestu a navigace nás zavede někam úplně pryč,zastavujeme na čurani a cigárko. Hledáme jinou trasu v navigaci a nakonec ji nacházíme. Vyjíždíme a valíme směr Benátky přes vesnice, které snad vůbec nejsou na mapě.

V 17.hodin přijíždíme ke stadionu v Benátkách, který na mě působí jako stará výrobní hala nebo nějaký sklad. Před stadionem zdravíme Míru Macha, který si dopřával předzápasovou cigaretku. Vcházime na stadion a okamžitě míříme k bufetu, kde si jako řidič kupuji opravdu výbornou kofolu. Vracíme se do sektoru a u vstupu vidíme posádku druhého auta. Pověsime vlajku dojíme párky v rohlíku a zápas začíná.. Fandime už od začátku a jsme slyšet více než domácí, jelikož kotel domácích prostě není. První třetina je bez gólů a o přestávce jdeme ven na cigaretu a hlavně se ohřát. Kupujeme si klobásu a jednoho z nás zaráží, že dostal malou porci hořčice a proto si polovinou klobásy vytírá prázdný tácek. Začíná druhá třetina a vedení na ledě se ujímá domácí tým. Nepřestaváme fandit a dále kluky podporujeme. Před koncem druhé třetiny je vyrovnáno. Opět jdeme ven se ohřát. Doplňujeme zásoby tekutin a připravujeme se na poslední na třetinu. Na začátku třetí třetiny zvyšujeme na 1:2 a mezi Ústečáky a místním "otvíračem" trestné lavice vzniká slovní přestřelka, která trvá až do konce zápasu. Deset minut před koncem zápasu vedeme 1:3 . Jeden z nás prohlásil, že by bylo fajn kdyby domácí tým dal ještě jeden gól aby to bylo více zajímavé. Jak řekl tak se stalo a Benátky hned po prohlášení snižují na 2:3. Netrvá dlouho a domácí tým srovnává na 3:3. V prodloužení jsme se gólů nedočkali a tak čekáme na nájezdy. Po úvodním nezdaru ústeckého Doležala se pak trefili jak domácí Mikyska s Lakatošem, tak náš Loskot s Bernadem. Protože se Krejčímu Soukupa ve třetí sérii nepodařilo přelstít, diváci museli vyčkat na autora vítězné trefy až do celkem dvanáctého nájezdu, který proměnil Patrik Poulíček. Děkujeme hráčům a pomalu se odebirame k autům.

Nasedame a valime zpět do ústí. Pro mě zase skvělá akce jen bych radši kdyby příště byla větší účast a zájem.